Programazioa
Hurrengo ekitaldiak Proiekzio aretoa Dokumentuak Historikoa

Satyricón (Satyricon)

Abenduaren 23a, ostirala, 20:00etan.

   Historian izan den aurrenetako nobelatzat hartutakoaren moldaketa librea: Satyricon, Petroniorena. Nobela horretatik geratu diren pasarte gutxi batzuek umorez adierazten dituzte K.o. I. mendeko erromatar gizartearen zenbait alderdi, Neronen agintaldian. Encolpio da kontakizunaren protagonista: Giton gaztearen maitasuna iraunarazten saiatuko da, traman zehar hainbat pasadizotan inguratutakoarena.
Italia, Francia1969
 
Zuzendaritza: Federico Fellini.
Ekoizpena: Alberto Grimaldi, Produzioni Europee Associati, Les Productions Artistes Associés.
Gidoia: Federico Fellini, Bernardino Zapponi (basado en el libro de Petronio).
Argazkia: Giuseppe Rotunno.
Musika: Nino Rota, Ilhan Mimaroglu, Tod Dockstader, Andrew Rudin.
Muntaketa: Ruggero Mastroianni.
Antzezleak: Martin Potter, Hiram Keller, Max Born, Mario Romagnoli, Fanfulla, Magali Noël, Lucia Bosé.
 
Iraupena: 138 min.
Hizkuntza: Jatorrizko bertsioa, gaztelerazko azpitituluekin.
Aurkezten du: Eduardo Ferrer.
Sarrera: 3 €.
10 Emanaldirako abonoa (Nafarroako Zinematekaren beste zikloetarako ere balioko du) : 20 €.

Proiekzio honetarako sarrerak lehiatilan bakarrik saltzen dira.

Volver
Abono Salmenta Ziklo honetako programazio gehiago

Urriaren 14a, ostirala, 20:00etan.
Luces de variedades (Luci del varietà)

Urriaren 21a, ostirala, 20:00etan.
El jeque blanco (Lo sceicco Bianco)

Urriaren 28a, ostirala, 20:00etan.
Los inútiles (I vitelloni)

Azaroaren 4a, ostirala, 20:00etan.
La strada (La Strada)

Azaroaren 11, ostirala, 20:00etan.
Las noches de Cabiria (Le notti di Cabiria)

Azaroaren 18a, ostirala, 20:00etan.
La dolce vita (La dolce vita)

Azaroaren 25a, ostirala, 20:00etan.
Toby Dammit

Abenduaren 2a, ostirala, 20:00etan.
Ocho y medio (Otto e mezzo)

Abenduaren 16a, ostirala, 20:00etan.
Giulietta de los espíritus (Giulietta degli spiriti)

Urtarrilaren 13a, ostirala, 20:00etan.
Los clowns (I Clowns)

Urtarrilaren 20a, ostirala, 20:00etan.
Roma (Roma)

Urtarrilaren 27a, ostirala, 20:00etan.
Almas sin conciencia (Il bidone)

Otsailaren 3a, ostirala, 20:00etan.
Amarcord

Otsailaren 10a, ostirala, 20:00etan.
Casanova (Il Casanova di Federico Fellini)

Otsailaren 17a, ostirala, 20:00etan.
Ensayo de orquesta (Prova d’orchestra)

Martxoaren 2a, ostirala, 20:00etan.
La ciudad de las mujeres (La città delle donne)

Martxoaren 9a, ostirala, 20:00etan.
Y la nave va (E la nave va)

Martxoaren 16a, ostirala, 20:00etan.
Ginger y Fred (Ginger e Fred)

Martxoaren 23a, ostirala, 20:00etan.
Entrevista (Intervista)

Martxoaren 30a, ostirala, 20:00etan.
La voz de la luna (La voce della Luna)