Programazioa
Hurrengo ekitaldiak Proiekzio aretoa Dokumentuak Historikoa

Giulietta de los espíritus (Giulietta degli spiriti)

Abenduaren 16a, ostirala, 20:00etan.

   Senarrarekin batera ezkontza urteurrena ospatzeko etxean prestatzen ari da Giulietta. Baina hura, detaile gutxikoa betiere, bulegoko lankide batzuekin iristen denean, ospatzeko moduko egun horretaz ahaztuta dagoela konturatuko da. Hortik aurrera, Giulietta espiritismo eta terapia saioetara joaten hasiko da senarrarekin duen harremana salbatzea posible ote den edo merezi ote duen jakiteko aztarrenen bila, edota beste lekuren batean erantzunak bilatzea egokiago ote den beharbada.
Italia, Francia1965
 
Zuzendaritza: Federico Fellini.
Ekoizpena:Angelo Rizzoli / Federiz, Francoriz.
Gidoia: Federico Fellini, Tullio Pinelli, Ennio Flaiano, Brunello Rondi.
Argazkia: Gianni Di Venanzo.
Musika: Nino Rota.
Muntaketa:Ruggero Mastroianni.
Antzezleak: Giulietta Masina, Mario Pisu, Caterina Boratto, Sandra Milo, Valentina Cortese.
 
Iraupena: 129 min.
Hizkuntza: Jatorrizko bertsioa, gaztelerazko azpitituluekin.
Sarrera: 3 €.
10 Emanaldirako abonoa (Nafarroako Zinematekaren beste zikloetarako ere balioko du) : 20 €.

Proiekzio honetarako sarrerak lehiatilan bakarrik saltzen dira.

Volver
Abono Salmenta Ziklo honetako programazio gehiago

Urriaren 14a, ostirala, 20:00etan.
Luces de variedades (Luci del varietà)

Urriaren 21a, ostirala, 20:00etan.
El jeque blanco (Lo sceicco Bianco)

Urriaren 28a, ostirala, 20:00etan.
Los inútiles (I vitelloni)

Azaroaren 4a, ostirala, 20:00etan.
La strada (La Strada)

Azaroaren 11, ostirala, 20:00etan.
Las noches de Cabiria (Le notti di Cabiria)

Azaroaren 18a, ostirala, 20:00etan.
La dolce vita (La dolce vita)

Azaroaren 25a, ostirala, 20:00etan.
Toby Dammit

Abenduaren 2a, ostirala, 20:00etan.
Ocho y medio (Otto e mezzo)

Abenduaren 23a, ostirala, 20:00etan.
Satyricón (Satyricon)

Urtarrilaren 13a, ostirala, 20:00etan.
Los clowns (I Clowns)

Urtarrilaren 20a, ostirala, 20:00etan.
Roma (Roma)

Urtarrilaren 27a, ostirala, 20:00etan.
Almas sin conciencia (Il bidone)

Otsailaren 3a, ostirala, 20:00etan.
Amarcord

Otsailaren 10a, ostirala, 20:00etan.
Casanova (Il Casanova di Federico Fellini)

Otsailaren 17a, ostirala, 20:00etan.
Ensayo de orquesta (Prova d’orchestra)

Martxoaren 2a, ostirala, 20:00etan.
La ciudad de las mujeres (La città delle donne)

Martxoaren 9a, ostirala, 20:00etan.
Y la nave va (E la nave va)

Martxoaren 16a, ostirala, 20:00etan.
Ginger y Fred (Ginger e Fred)

Martxoaren 23a, ostirala, 20:00etan.
Entrevista (Intervista)

Martxoaren 30a, ostirala, 20:00etan.
La voz de la luna (La voce della Luna)