Programazioa
Hurrengo ekitaldiak Proiekzio aretoa Dokumentuak Historikoa

Ocho y medio (Otto e mezzo)

Abenduaren 2a, ostirala, 20:00etan.

  
     Fellinik amildegira emandako saltoa. Krisialdian den zine zuzendari baten kontakizuna oinarri hartuta, Mastroianni eta aldi berean Fellini bera den Guido Anselmi errealitatearen ertzetik eta zine deitutako errepresentazio horretatik dabil noraezean, Riminiko zinegilea beti ibili izandako mugaldetik, hemen inoiz baino gehiago. Zinemagintzari eta zinegile lanbideari buruzko funtsezko filma, Federico Felliniri eta bizitzaz hark zuen ikuspegiari buruzkoa.
Italia, Francia1963
 
Zuzendaritza: Federico Fellini.
Ekoizpena: Angelo Rizzoli / Cineriz, Francinex.
Gidoia: Federico Fellini, Tullio Pinelli, Ennio Flaiano, Brunello Rondi.
Argazkia: Gianni Di Venanzo.
Musika: Nino Rota.
Muntaketa: Leo Catozzo.
Antzezleak: Marcello Mastroianni, Claudia Cardinale, Anouk Aimée, Sandra Milo, Rossella Falk.
 
Iraupena: 142 min.

Hizkuntza: Jatorrizko bertsioa, gaztelerazko azpitituluekin.

Sarrera: 3 €.
10 Emanaldirako abonoa (Nafarroako Zinematekaren beste zikloetarako ere balioko du) : 20 €.

Proiekzio honetarako sarrerak lehiatilan bakarrik saltzen dira.

Volver
Abono Salmenta Ziklo honetako programazio gehiago

Urriaren 14a, ostirala, 20:00etan.
Luces de variedades (Luci del varietà)

Urriaren 21a, ostirala, 20:00etan.
El jeque blanco (Lo sceicco Bianco)

Urriaren 28a, ostirala, 20:00etan.
Los inútiles (I vitelloni)

Azaroaren 4a, ostirala, 20:00etan.
La strada (La Strada)

Azaroaren 11, ostirala, 20:00etan.
Las noches de Cabiria (Le notti di Cabiria)

Azaroaren 18a, ostirala, 20:00etan.
La dolce vita (La dolce vita)

Azaroaren 25a, ostirala, 20:00etan.
Toby Dammit

Abenduaren 16a, ostirala, 20:00etan.
Giulietta de los espíritus (Giulietta degli spiriti)

Abenduaren 23a, ostirala, 20:00etan.
Satyricón (Satyricon)

Urtarrilaren 13a, ostirala, 20:00etan.
Los clowns (I Clowns)

Urtarrilaren 20a, ostirala, 20:00etan.
Roma (Roma)

Urtarrilaren 27a, ostirala, 20:00etan.
Almas sin conciencia (Il bidone)

Otsailaren 3a, ostirala, 20:00etan.
Amarcord

Otsailaren 10a, ostirala, 20:00etan.
Casanova (Il Casanova di Federico Fellini)

Otsailaren 17a, ostirala, 20:00etan.
Ensayo de orquesta (Prova d’orchestra)

Martxoaren 2a, ostirala, 20:00etan.
La ciudad de las mujeres (La città delle donne)

Martxoaren 9a, ostirala, 20:00etan.
Y la nave va (E la nave va)

Martxoaren 16a, ostirala, 20:00etan.
Ginger y Fred (Ginger e Fred)

Martxoaren 23a, ostirala, 20:00etan.
Entrevista (Intervista)

Martxoaren 30a, ostirala, 20:00etan.
La voz de la luna (La voce della Luna)