Programazioa
Hurrengo ekitaldiak Proiekzio aretoa Dokumentuak Historikoa

La strada (La Strada)

Azaroaren 4a, ostirala, 20:00etan.

    Gelsomina lotsati eta tolesgabea amak salduko dio Zampanòri: artista ibiltari bortitza eta agresiboa bera. Harengandik tratu txarrak etengabe jasan arren, gustura sentitzen da bere bizimodu nomada berri horrekin, batetik bestera betiere, Italiako bideetatik bidaian, batez ere Zampanòren ikuskizunean parte hartzen hasten denetik. Felliniren klasiko handienetakoa.
Italia,1954
 
Zuzendaritza: Federico Fellini.
Ekoizpena: Dino De Laurentiis, Carlo Ponti.
Gidoia: Federico Fellini, Tullio Pinelli, Ennio Flaiano.
Argazkia: Otello Martinelli.
Musika: Nino Rota.
Muntaketa: Leo Catozzo.
Antzezleak: Giulietta Masina, Anthony Quinn, Richard Basehart, Aldo Silvani, Marcella Rovere.
 
Iraupena: 94 min.
Hizkuntza: Jatorrizko bertsioa, italianoz, erdarazko azpitituluekin.
Aurkezten du: J.F. Collazos.
Sarrera: 3 €.
10 Emanaldirako abonoa (Nafarroako Zinematekaren beste zikloetarako ere balioko du) : 20 €.

Proiekzio honetarako sarrerak lehiatilan bakarrik saltzen dira.

Volver
Abono Salmenta Ziklo honetako programazio gehiago

Urriaren 14a, ostirala, 20:00etan.
Luces de variedades (Luci del varietà)

Urriaren 21a, ostirala, 20:00etan.
El jeque blanco (Lo sceicco Bianco)

Urriaren 28a, ostirala, 20:00etan.
Los inútiles (I vitelloni)

Azaroaren 11, ostirala, 20:00etan.
Las noches de Cabiria (Le notti di Cabiria)

Azaroaren 18a, ostirala, 20:00etan.
La dolce vita (La dolce vita)

Azaroaren 25a, ostirala, 20:00etan.
Toby Dammit

Abenduaren 2a, ostirala, 20:00etan.
Ocho y medio (Otto e mezzo)

Abenduaren 16a, ostirala, 20:00etan.
Giulietta de los espíritus (Giulietta degli spiriti)

Abenduaren 23a, ostirala, 20:00etan.
Satyricón (Satyricon)

Urtarrilaren 13a, ostirala, 20:00etan.
Los clowns (I Clowns)

Urtarrilaren 20a, ostirala, 20:00etan.
Roma (Roma)

Urtarrilaren 27a, ostirala, 20:00etan.
Almas sin conciencia (Il bidone)

Otsailaren 3a, ostirala, 20:00etan.
Amarcord

Otsailaren 10a, ostirala, 20:00etan.
Casanova (Il Casanova di Federico Fellini)

Otsailaren 17a, ostirala, 20:00etan.
Ensayo de orquesta (Prova d’orchestra)

Martxoaren 2a, ostirala, 20:00etan.
La ciudad de las mujeres (La città delle donne)

Martxoaren 9a, ostirala, 20:00etan.
Y la nave va (E la nave va)

Martxoaren 16a, ostirala, 20:00etan.
Ginger y Fred (Ginger e Fred)

Martxoaren 23a, ostirala, 20:00etan.
Entrevista (Intervista)

Martxoaren 30a, ostirala, 20:00etan.
La voz de la luna (La voce della Luna)