Programazioa
Hurrengo ekitaldiak Proiekzio aretoa Dokumentuak Historikoa

Los inútiles (I vitelloni)

Urriaren 28a, ostirala, 20:00etan.

Laburpena

Moraldo, Riccardo, Leopoldo, Fausto eta Alberto bost vitelloni dira, probintzi aldeko kostaldeko hiri batekoak: bost gazte, tabernetan, denetaz eta ezerez hitz egiten egunak nolanahi pasatzen ari direnak, handik gerturatzen diren emakumeei segika, eurenak inoiz izango ez diren etorkizunei buruz esna amets eginez. Hala emango dituzte egunak, are gehiago gauak, inguruko errealitatea axola ez zaiela, hazteko eta lanen bat lortzeko gai ez direla. Egun batean, ordea, batek haurdun utziko du beste baten arreba, eta guztia aldatuko da. Harentzat behintzat.

 
Italia-Frantzia, 1953
 

Zuzendaria: Federico Fellini
Ekoizpena: Luigi Giacosi / Peg Films, Cité Films
Gidoia: Federico Fellini, Ennio Flaiano
Argazkiak: Otello Martelli, Luciano Trasatti, Carlo Carlini
Musika: Nino Rota
Muntaia: Rolando Benedetti
Antzezleak: Franco Interlenghi, Alberto Sordi, Franco Fabrizi, Riccardo Fellini, Paola Borboni

Iraupena: 103 min.
Aurkezten du: Carlos Bassas

Sarrera: 3 €.

10 Emanaldirako abonoa (Nafarroako Zinematekaren beste zikloetarako ere balioko du) : 20 €.

Proiekzio honetarako sarrerak lehiatilan bakarrik saltzen dira.

Volver
Abono Salmenta Ziklo honetako programazio gehiago

Urriaren 14a, ostirala, 20:00etan.
Luces de variedades (Luci del varietà)

Urriaren 21a, ostirala, 20:00etan.
El jeque blanco (Lo sceicco Bianco)

Azaroaren 4a, ostirala, 20:00etan.
La strada (La Strada)

Azaroaren 11, ostirala, 20:00etan.
Las noches de Cabiria (Le notti di Cabiria)

Azaroaren 18a, ostirala, 20:00etan.
La dolce vita (La dolce vita)

Azaroaren 25a, ostirala, 20:00etan.
Toby Dammit

Abenduaren 2a, ostirala, 20:00etan.
Ocho y medio (Otto e mezzo)

Abenduaren 16a, ostirala, 20:00etan.
Giulietta de los espíritus (Giulietta degli spiriti)

Abenduaren 23a, ostirala, 20:00etan.
Satyricón (Satyricon)

Urtarrilaren 13a, ostirala, 20:00etan.
Los clowns (I Clowns)

Urtarrilaren 20a, ostirala, 20:00etan.
Roma (Roma)

Urtarrilaren 27a, ostirala, 20:00etan.
Almas sin conciencia (Il bidone)

Otsailaren 3a, ostirala, 20:00etan.
Amarcord

Otsailaren 10a, ostirala, 20:00etan.
Casanova (Il Casanova di Federico Fellini)

Otsailaren 17a, ostirala, 20:00etan.
Ensayo de orquesta (Prova d’orchestra)

Martxoaren 2a, ostirala, 20:00etan.
La ciudad de las mujeres (La città delle donne)

Martxoaren 9a, ostirala, 20:00etan.
Y la nave va (E la nave va)

Martxoaren 16a, ostirala, 20:00etan.
Ginger y Fred (Ginger e Fred)

Martxoaren 23a, ostirala, 20:00etan.
Entrevista (Intervista)

Martxoaren 30a, ostirala, 20:00etan.
La voz de la luna (La voce della Luna)