Programazioa
Hurrengo ekitaldiak Proiekzio aretoa Dokumentuak Historikoa

Érase una vez en Anatolia

Ekainaren 11, asteazkena
19.30

Anatoliako esteparen bihotzean, hiltzaile bat polizia biktimaren gorputza lurperatu zuen lekura eramaten saiatzen da. Bidaia horretan, zenbait arrastok egia azaleratuko dute.
 
Herri txikietako bizimodua estepan bidaiatzea bezalakoa da: muinoetan “berria eta desberdina” den zerbait agertuko dela dirudi, nahiz eta errepideak monotonoak, amaiezinak eta, ezinbestean, berdinak izan.
 
Pelikulak epaimahaiaren sari nagusia (ex aequo) irabazi zuen Canneseko Jaialdian eta Asian Pacific Screen Awards ekitaldian. Horrez gain, beste sari batzuk ere irabazi zituen Dubai, Dublin, Karlovy Vary eta Filadelfiako jaialdietan.
Zuzendaria: Nuri Bilge Ceylan.
Gidoi: Nuri Bilge Ceylan, Ebru Ceylan, Ercan Kesal.
Ekoizpena: Zeynofilm, Turkish Radio/Television, Fida Films, NBC Film.
Argazkia: Gökhan Tiryaki (C).
Antzezleak: Muhammet Uzuner, Yilmaz Erdogan, Taner Birsel, Ahmet Mumtaz Taylan, Firat Tanis, Ercan Kesal, Erol Erarslan, Ugur Aslanoglu.
 
Hizkuntza: J. B. turkiera, gaztelerazko azpitituluekin
Iraupena: 158 min.

Sarrera 3 euros

Volver
Abono Salmenta Ziklo honetako programazio gehiago

Azaroaren 6a, asteazkena, 20:00etan.
El viaje a la luna / El viaje extraordinario

Azaroaren 13a, asteazkena, 20:00etan.
El fantasma de la ópera (The Phantom of the Opera)

Azaroaren 20a, asteazkena, 20:00etan.
Documentales imprescindibles

Azaroaren 27a, asteazkena, 20:00etan.
El testamento del Dr. Mabuse (Das testament der Dr. Mabuse)

Abenduaren 4a, asteazkena, 20:00etan.
La fiera de mi niña (Bringing Up Baby)

Abenduaren 11, asteazkena, 19:30etan.
Los niños del paraíso (Les enfants du paradis)

Abenduaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Ladrón de bicicletas (Ladri di biciclette)

Urtarrilaren 8a, asteazkena, 20:00etan.
Vida en sombras

Urtarrilaren 22a, asteazkena, 20:00etan.
El río (The River)

Urtarrilaren 29a, asteazkena, 19:30etan.
Los siete samuráis (Shichinin no Samurai)

Otsailaren 12a, asteazkena, 19:30etan.
Lawrence de Arabia (Lawrence of Arabia)

Otsailaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La semilla del diablo (Rosemary’s Baby)

Martxoaren 5a, asteazkena, 20:00etan.
Easy Rider. Buscando mi destino (Easy Rider)

Martxoaren 12a, asteazkena, 20:00etan.
Fraude (F. for Fake)

Martxoaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La última película (The Last Picture Show)

Apirilaren 2a, asteazkena, 20:00etan.
Taxi Driver

Apirilaren 9a, asteazkena, 19:30etan.
El submarino (Das Boot)

Apirilaren 16a, asteazkena, 20:00etan.
Adiós muchachos

Apirilaren 23a, asteazkena, 20:00etan.
Don Quijote (Don Chisciotte)

Apirilaren 30a, asteazkena, 20:00etan.
El cielo sobre Berlín (Der Himmel über Berlin)

Maiatzaren 7a, asteazkena, 20:00etan.
Atrapado en el tiempo

Maiatzaren 14a, asteazkena, 19:30etan.
Underground

Maiatzaren 21a, asteazkena, 20:00etan.
El odio

Maiatzaren 28a, asteazkena, 19:30etan.
Les films rêvés

Ekainaren 4a, asteazkena, 20.00
Memento

Ekainaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Searchin For Sugar Man

Ekainaren 25a, asteazkena, 20.00 h.
La gran belleza