Programazioa
Hurrengo ekitaldiak Proiekzio aretoa Dokumentuak Historikoa

Les films rêvés

Maiatzaren 28a, asteazkena, 19:30etan.

Egun batean, zinemagile batek amets bat dauka: egitea amestu duen pelikula guztiak dauzkan pelikula bat egiten duela amesten du.
Eric Pauwels-ek amets hori egi bihurtzea erabaki zuen eta, horretarako, berealdiko eta izenburu iradokitzaileko dokumentu bat sortu zuen: Las películas soñadas (2010).Zinemagile belgikarrari, egin nahi zituen pelikula guztiak egitea ezinezkoa zenaz jabetuta, pelikula horiek pelikula bakar batean egitea bururatu zitzaion, eta erabaki zuen, gainera, amets hori etxetik atera gabe betetzea: Las películas soñadas.

Hori gutxi balitz, 2060an bizirik balego zer pelikula egingo lukeen ere aurreratzen du.

Bélgika, 2010
 
Zuzendaritza eta ekoizpena: Eric Pauwels.
Ekoizle: Camille Meynard.
Soinua: Félix Blume.
 
Hizkuntza: J.B. gaztelerazko azpitituluekin.
Iraupena: 180 min.

Prezioa: 3€

Volver
Abono Salmenta Ziklo honetako programazio gehiago

Azaroaren 6a, asteazkena, 20:00etan.
El viaje a la luna / El viaje extraordinario

Azaroaren 13a, asteazkena, 20:00etan.
El fantasma de la ópera (The Phantom of the Opera)

Azaroaren 20a, asteazkena, 20:00etan.
Documentales imprescindibles

Azaroaren 27a, asteazkena, 20:00etan.
El testamento del Dr. Mabuse (Das testament der Dr. Mabuse)

Abenduaren 4a, asteazkena, 20:00etan.
La fiera de mi niña (Bringing Up Baby)

Abenduaren 11, asteazkena, 19:30etan.
Los niños del paraíso (Les enfants du paradis)

Abenduaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Ladrón de bicicletas (Ladri di biciclette)

Urtarrilaren 8a, asteazkena, 20:00etan.
Vida en sombras

Urtarrilaren 22a, asteazkena, 20:00etan.
El río (The River)

Urtarrilaren 29a, asteazkena, 19:30etan.
Los siete samuráis (Shichinin no Samurai)

Otsailaren 12a, asteazkena, 19:30etan.
Lawrence de Arabia (Lawrence of Arabia)

Otsailaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La semilla del diablo (Rosemary’s Baby)

Martxoaren 5a, asteazkena, 20:00etan.
Easy Rider. Buscando mi destino (Easy Rider)

Martxoaren 12a, asteazkena, 20:00etan.
Fraude (F. for Fake)

Martxoaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La última película (The Last Picture Show)

Apirilaren 2a, asteazkena, 20:00etan.
Taxi Driver

Apirilaren 9a, asteazkena, 19:30etan.
El submarino (Das Boot)

Apirilaren 16a, asteazkena, 20:00etan.
Adiós muchachos

Apirilaren 23a, asteazkena, 20:00etan.
Don Quijote (Don Chisciotte)

Apirilaren 30a, asteazkena, 20:00etan.
El cielo sobre Berlín (Der Himmel über Berlin)

Maiatzaren 7a, asteazkena, 20:00etan.
Atrapado en el tiempo

Maiatzaren 14a, asteazkena, 19:30etan.
Underground

Maiatzaren 21a, asteazkena, 20:00etan.
El odio

Ekainaren 4a, asteazkena, 20.00
Memento

Ekainaren 11, asteazkena, 19.30
Érase una vez en Anatolia

Ekainaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Searchin For Sugar Man

Ekainaren 25a, asteazkena, 20.00 h.
La gran belleza