Programazioa
Hurrengo ekitaldiak Proiekzio aretoa Dokumentuak Historikoa

El odio

Maiatzaren 21a, asteazkena, 20:00etan.

Parisko kanpoaldeko auzo marjinal batean iskanbilak izan dira gauen. Behin iskanbilak amaituta, hiru lagun nerabeek, Vinz judutarrak, Saïd etorkin arabiarrak eta Hubert boxeolari amateur beltzak, ikusten dute nola polizia batek haien lagun Abdel zauritzen duten.Hurrengo 24 ordutan, gazte horiek noragabe ibiliko dira, eta auzoko giroan banden arteko indarkeria eta poliziarekin sortutako gatazkak izango dira nagusi.
 
Film honekin, Mathieu Kassovitz zinemagile frantses polifazetikoak (aktore, idazle, ekoizle eta zuzendari da) ikusleak erakartzea eta hainbat epaile konbentzitzea lortu zuen: zenbait sari lortu zituen, zuzendari onenarena Cannesen eta Frantziako Akademiaren urteko pelikula onenaren Cesar saria, besteak beste.
Frantzia, 1995
 
Zuzendaritza: Mathieu Kassovitz.
Gidoia: Mathieu Kassovitz.
Ekoizpena: Christophe Rossignon.
Musika: Assassin.
Argazkia: Pierre Aim.
Antzezleak: Vincent Cassel, Hubert Koundé, Saïd Taghmaoui, Abdel Ahmed Ghili, Solo, Joseph Momo, Héloïse Rauth, Rywka Wajsbrot, Olga Abrego, Laurent Labasse, Choukri Gabteni, Nabil Ben Mhamed, Benoît Magimel, Mathieu Kassovitz, Anthony Souter.
 
Hizkuntza: J.B. gaztelerazko azpitituluekin.
Iraupena: 95 min.

Prezioa: 3€

Volver
Abono Salmenta Ziklo honetako programazio gehiago

Azaroaren 6a, asteazkena, 20:00etan.
El viaje a la luna / El viaje extraordinario

Azaroaren 13a, asteazkena, 20:00etan.
El fantasma de la ópera (The Phantom of the Opera)

Azaroaren 20a, asteazkena, 20:00etan.
Documentales imprescindibles

Azaroaren 27a, asteazkena, 20:00etan.
El testamento del Dr. Mabuse (Das testament der Dr. Mabuse)

Abenduaren 4a, asteazkena, 20:00etan.
La fiera de mi niña (Bringing Up Baby)

Abenduaren 11, asteazkena, 19:30etan.
Los niños del paraíso (Les enfants du paradis)

Abenduaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Ladrón de bicicletas (Ladri di biciclette)

Urtarrilaren 8a, asteazkena, 20:00etan.
Vida en sombras

Urtarrilaren 22a, asteazkena, 20:00etan.
El río (The River)

Urtarrilaren 29a, asteazkena, 19:30etan.
Los siete samuráis (Shichinin no Samurai)

Otsailaren 12a, asteazkena, 19:30etan.
Lawrence de Arabia (Lawrence of Arabia)

Otsailaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La semilla del diablo (Rosemary’s Baby)

Martxoaren 5a, asteazkena, 20:00etan.
Easy Rider. Buscando mi destino (Easy Rider)

Martxoaren 12a, asteazkena, 20:00etan.
Fraude (F. for Fake)

Martxoaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La última película (The Last Picture Show)

Apirilaren 2a, asteazkena, 20:00etan.
Taxi Driver

Apirilaren 9a, asteazkena, 19:30etan.
El submarino (Das Boot)

Apirilaren 16a, asteazkena, 20:00etan.
Adiós muchachos

Apirilaren 23a, asteazkena, 20:00etan.
Don Quijote (Don Chisciotte)

Apirilaren 30a, asteazkena, 20:00etan.
El cielo sobre Berlín (Der Himmel über Berlin)

Maiatzaren 7a, asteazkena, 20:00etan.
Atrapado en el tiempo

Maiatzaren 14a, asteazkena, 19:30etan.
Underground

Maiatzaren 28a, asteazkena, 19:30etan.
Les films rêvés

Ekainaren 4a, asteazkena, 20.00
Memento

Ekainaren 11, asteazkena, 19.30
Érase una vez en Anatolia

Ekainaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Searchin For Sugar Man

Ekainaren 25a, asteazkena, 20.00 h.
La gran belleza