Programazioa
Hurrengo ekitaldiak Proiekzio aretoa Dokumentuak Historikoa

Underground

Maiatzaren 14a, asteazkena, 19:30etan.

1941. Belgrad, bigarren mundu gerra.Gaizkile eta lagun diren Marko eta Petar-ek alemanen kontra borrokatzen dute.Petar zauritu egiten dute eta, bizirik ateratzeko, soto batean hartzen du babesa, partisano-talde batekin.Bitartean, Marko heroi bihurtzen da eta, gerra amaitu ondoren, Titoren begikoena izango da.Lagunari, ordea, gerra ez dela amaitu esaten dio eta hogei urtean itxita edukitzen du; era horretan Natalija-z, biek maite duten neskaz, urruntzea lortzen du.Petar ezkutalekutik ateratzen denean beste gerra batekin egiten du topo, serbiarren eta bosniarren arteko gerrarekin, alegia; gauza bat bakarrik aldatu da: bere herrialdea ez da existitzen.
 
Canneseko Zinema Jaialdian Urrezko Palma lortu zuen pelikula honek zinemagile serbiarraren talentua berretsi zuen; izan ere, hamar urte lehenago egin zen ezagun, Papá está en viaje de negocios (1985) filmari esker.
Yugoslavia, 1995
 
Zuzendaritza: Emir Kusturica.
Gidoia: Dusan Kovacevic, Emir Kusturica.
Ekoizpena: Pierre Spengler, Karl Baumgartner, Maksa Ćatović.
Musika: Goran Bregovic.
Argazkia: Vilko Filac.
Antzezleak: Miki Manojlovic, Lazar Ristovski, Mirjana Jokovic, Slavko Stimac, Ernst Stötzner, Srdjan Todorovic, Mirjana Karanovic, Milena Pavlovic, Danilo 'Bata' Stojkovic, Bora Todorovic, Davor Dujmovic.
 
Hizkuntza: J.B. gaztelerazko azpitituluekin.
Iraupena: 167 min.

Prezioa: 3€

Volver
Abono Salmenta Ziklo honetako programazio gehiago

Azaroaren 6a, asteazkena, 20:00etan.
El viaje a la luna / El viaje extraordinario

Azaroaren 13a, asteazkena, 20:00etan.
El fantasma de la ópera (The Phantom of the Opera)

Azaroaren 20a, asteazkena, 20:00etan.
Documentales imprescindibles

Azaroaren 27a, asteazkena, 20:00etan.
El testamento del Dr. Mabuse (Das testament der Dr. Mabuse)

Abenduaren 4a, asteazkena, 20:00etan.
La fiera de mi niña (Bringing Up Baby)

Abenduaren 11, asteazkena, 19:30etan.
Los niños del paraíso (Les enfants du paradis)

Abenduaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Ladrón de bicicletas (Ladri di biciclette)

Urtarrilaren 8a, asteazkena, 20:00etan.
Vida en sombras

Urtarrilaren 22a, asteazkena, 20:00etan.
El río (The River)

Urtarrilaren 29a, asteazkena, 19:30etan.
Los siete samuráis (Shichinin no Samurai)

Otsailaren 12a, asteazkena, 19:30etan.
Lawrence de Arabia (Lawrence of Arabia)

Otsailaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La semilla del diablo (Rosemary’s Baby)

Martxoaren 5a, asteazkena, 20:00etan.
Easy Rider. Buscando mi destino (Easy Rider)

Martxoaren 12a, asteazkena, 20:00etan.
Fraude (F. for Fake)

Martxoaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La última película (The Last Picture Show)

Apirilaren 2a, asteazkena, 20:00etan.
Taxi Driver

Apirilaren 9a, asteazkena, 19:30etan.
El submarino (Das Boot)

Apirilaren 16a, asteazkena, 20:00etan.
Adiós muchachos

Apirilaren 23a, asteazkena, 20:00etan.
Don Quijote (Don Chisciotte)

Apirilaren 30a, asteazkena, 20:00etan.
El cielo sobre Berlín (Der Himmel über Berlin)

Maiatzaren 7a, asteazkena, 20:00etan.
Atrapado en el tiempo

Maiatzaren 21a, asteazkena, 20:00etan.
El odio

Maiatzaren 28a, asteazkena, 19:30etan.
Les films rêvés

Ekainaren 4a, asteazkena, 20.00
Memento

Ekainaren 11, asteazkena, 19.30
Érase una vez en Anatolia

Ekainaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Searchin For Sugar Man

Ekainaren 25a, asteazkena, 20.00 h.
La gran belleza