Programazioa
Hurrengo ekitaldiak Proiekzio aretoa Dokumentuak Historikoa

Atrapado en el tiempo

Maiatzaren 7a, asteazkena, 20:00etan.

Phil-ek eguraldiaren berri ematen du telebista-kate batean eta, beste behin, Punxstawnwey-ra bidali dute, Marmotaren Eguneko jaialdiaren berri eman dezan.Bueltako bidaian ekaitzak harrapatzen ditu Phil eta haren taldea, eta Punxstawnwey-ko herri txikira itzultzen dira, badaezpada.Hurrengo egunean, jaikitzen denean, harri eta zur geratzen da, Marmotaren Eguna baita berriz ere.
 
Pelikula honek hainbat sari irabazi zituen, gidoi onenaren BAFTA saria, esaterako, baina kritikariek ez zuten goraipatu, ezta ikusleek ere; dena den, iraindu ere ez zuten egin.Denborarekin, ordea (hogei urte baino gehiago igaro dira), aintzat hartu dute eta 90ko hamarkadako komedia-film onenetako bat dela esaten dute, ahanztura alde batera utzita, hori izaten baita film baten mailaren seinale onena.2006an Kongresuko Liburutegiko Filmen Artxiboko erregistroan onartu zuten, beste 24 filmarekin batera.
 
Argumentu originaleko komedia hau Harold Ramis aktore, idazle eta zinemagileak zuzendutako film onena da, eta haren omenez emango dugu, joan den otsailaren 24an hil baitzen.
AEB, 1993
 
Zuzendaritza: Harold Ramis.
Gidoia: Danny Rubin, Harold Ramis.
Ekoizpena: Columbia Pictures.
Musika: George Fenton.
Argazkia: John Bailey (C).
Antzezleak: Bill Murray, Andie MacDowell, Chris Elliott, Stephen Tobolowsky, Brian Doyle-Murray, Marita Geraghty, Angela Paton, Rick Ducommun, Rick Overton, Michael Shannon.
 
Hizkuntza: J.B. ingelesez, gaztelerazko azpitituluekin.
Iraupena: 101 min.

Prezioa: 3€

Volver
Abono Salmenta Ziklo honetako programazio gehiago

Azaroaren 6a, asteazkena, 20:00etan.
El viaje a la luna / El viaje extraordinario

Azaroaren 13a, asteazkena, 20:00etan.
El fantasma de la ópera (The Phantom of the Opera)

Azaroaren 20a, asteazkena, 20:00etan.
Documentales imprescindibles

Azaroaren 27a, asteazkena, 20:00etan.
El testamento del Dr. Mabuse (Das testament der Dr. Mabuse)

Abenduaren 4a, asteazkena, 20:00etan.
La fiera de mi niña (Bringing Up Baby)

Abenduaren 11, asteazkena, 19:30etan.
Los niños del paraíso (Les enfants du paradis)

Abenduaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Ladrón de bicicletas (Ladri di biciclette)

Urtarrilaren 8a, asteazkena, 20:00etan.
Vida en sombras

Urtarrilaren 22a, asteazkena, 20:00etan.
El río (The River)

Urtarrilaren 29a, asteazkena, 19:30etan.
Los siete samuráis (Shichinin no Samurai)

Otsailaren 12a, asteazkena, 19:30etan.
Lawrence de Arabia (Lawrence of Arabia)

Otsailaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La semilla del diablo (Rosemary’s Baby)

Martxoaren 5a, asteazkena, 20:00etan.
Easy Rider. Buscando mi destino (Easy Rider)

Martxoaren 12a, asteazkena, 20:00etan.
Fraude (F. for Fake)

Martxoaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La última película (The Last Picture Show)

Apirilaren 2a, asteazkena, 20:00etan.
Taxi Driver

Apirilaren 9a, asteazkena, 19:30etan.
El submarino (Das Boot)

Apirilaren 16a, asteazkena, 20:00etan.
Adiós muchachos

Apirilaren 23a, asteazkena, 20:00etan.
Don Quijote (Don Chisciotte)

Apirilaren 30a, asteazkena, 20:00etan.
El cielo sobre Berlín (Der Himmel über Berlin)

Maiatzaren 14a, asteazkena, 19:30etan.
Underground

Maiatzaren 21a, asteazkena, 20:00etan.
El odio

Maiatzaren 28a, asteazkena, 19:30etan.
Les films rêvés

Ekainaren 4a, asteazkena, 20.00
Memento

Ekainaren 11, asteazkena, 19.30
Érase una vez en Anatolia

Ekainaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Searchin For Sugar Man

Ekainaren 25a, asteazkena, 20.00 h.
La gran belleza