Programazioa
Hurrengo ekitaldiak Proiekzio aretoa Dokumentuak Historikoa

Don Quijote (Don Chisciotte)

Apirilaren 23a, asteazkena, 20:00etan.

On Kixote Mantxakoaren buruan barrena egindako bidaia baten kontakizun berezia da, non inauteria, malenkonia, abenturak, ilusioak, utopia eta porrota gurutzatzen diren. Cervantesen izaeraren ikuspegi berritzailea eskaintzen digu filmak, eta ikusleek beren irakurketa egin dezake, askatasun osoz.

Pelikula horrekin Nafarroako Filmotekak Liburuaren Nazioarteko Egunaren ospakizunarekin bat egin nahi du, eta obra hori aukeratu du, hain zuzen ere, On Kixoteren egilearen urteurrena delako.
 

Italia, 1984

Zuzendaritza:
Maurizio Scaparro.
Gidoi: Rafael Azcona, Tullio Kezich y M. Scaparro.
Ekoizpena: Teatro Popolare di Roma, RAI – Instituto Luce.
Musika: Eugenio Bennato.
Argazkia: Luigi Verga (C).
Antzezleak: Pino Micol, Peppe Barra, Concetta Barra, Fernando Pannullo, Sandro Merli, Marisa Mantovani, Marina Confalone, Laura Fo.

Hizkuntza:
J. B. italieraz, gaztelerazko azpitituluekin.
Iraupena: 106 min.

Prezioa: 3€ (2€ 10 sarrerako abonuarekin)

Antolatzailea:
Filmoteca "Rafael Azcona"-Gobierno de La Rioja y Centro di Studi sul Cinema Italiano (CSCI).
Laguntzaileak:
Instituto Cervantes, Istituto Italiano di Cultura di Barcellona, Istituto Luce Cinecittà, Junta de Comunidades de Castilla-La Mancha y Rai Radiotelevisione Italiana.
Babesleak:
Consulado General de Italia en Barcelona.
Volver
Abono Salmenta Ziklo honetako programazio gehiago

Azaroaren 6a, asteazkena, 20:00etan.
El viaje a la luna / El viaje extraordinario

Azaroaren 13a, asteazkena, 20:00etan.
El fantasma de la ópera (The Phantom of the Opera)

Azaroaren 20a, asteazkena, 20:00etan.
Documentales imprescindibles

Azaroaren 27a, asteazkena, 20:00etan.
El testamento del Dr. Mabuse (Das testament der Dr. Mabuse)

Abenduaren 4a, asteazkena, 20:00etan.
La fiera de mi niña (Bringing Up Baby)

Abenduaren 11, asteazkena, 19:30etan.
Los niños del paraíso (Les enfants du paradis)

Abenduaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Ladrón de bicicletas (Ladri di biciclette)

Urtarrilaren 8a, asteazkena, 20:00etan.
Vida en sombras

Urtarrilaren 22a, asteazkena, 20:00etan.
El río (The River)

Urtarrilaren 29a, asteazkena, 19:30etan.
Los siete samuráis (Shichinin no Samurai)

Otsailaren 12a, asteazkena, 19:30etan.
Lawrence de Arabia (Lawrence of Arabia)

Otsailaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La semilla del diablo (Rosemary’s Baby)

Martxoaren 5a, asteazkena, 20:00etan.
Easy Rider. Buscando mi destino (Easy Rider)

Martxoaren 12a, asteazkena, 20:00etan.
Fraude (F. for Fake)

Martxoaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La última película (The Last Picture Show)

Apirilaren 2a, asteazkena, 20:00etan.
Taxi Driver

Apirilaren 9a, asteazkena, 19:30etan.
El submarino (Das Boot)

Apirilaren 16a, asteazkena, 20:00etan.
Adiós muchachos

Apirilaren 30a, asteazkena, 20:00etan.
El cielo sobre Berlín (Der Himmel über Berlin)

Maiatzaren 7a, asteazkena, 20:00etan.
Atrapado en el tiempo

Maiatzaren 14a, asteazkena, 19:30etan.
Underground

Maiatzaren 21a, asteazkena, 20:00etan.
El odio

Maiatzaren 28a, asteazkena, 19:30etan.
Les films rêvés

Ekainaren 4a, asteazkena, 20.00
Memento

Ekainaren 11, asteazkena, 19.30
Érase una vez en Anatolia

Ekainaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Searchin For Sugar Man

Ekainaren 25a, asteazkena, 20.00 h.
La gran belleza