Programazioa
Hurrengo ekitaldiak Proiekzio aretoa Dokumentuak Historikoa

Adiós muchachos

Apirilaren 16a, asteazkena, 20:00etan.

Drama, adiskidetasuna, haurtzaroa eta Bigarren Mundu Gerra.
Zuzendariak mutilentzako barnetegi katoliko batera eramango gaitu, Bigarren Mundu Gerran alemanek hartutako Frantziara. 1943ko negua da eta Julian, hamahiru urteko mutila, liluratuta dago Bonneten izaerarekin; Bonnet ikasturtea hasi ondoren ikastetxera heldu den mutil berri bat da.

Pelikula onenaren Urrezko Lehoia irabazi zuen Veneziako jaialdian. Sentsibilitate eta edertasun handiko maisulana da. Barnetegiko gazteen harremanaren bitartez, adoleszentziaren erretratua ez ezik, leialtasunaren eta traizioaren erretratua ere marraztu zuen. 
 

Frantzia, 1987

Zuzendaritza eta gidoi:
Louis Malle.
Ekoizpena: Gerald Molto.
Musika: Franz Schubert, Camille Saint-Saëns.
Argazkia: Renato Berta (C).
Antzezleak: Gaspard Manesse, Raphael Fejtö, Francine Racette, Stanislas Carré de Malberg, Philippe Morier-Genoud, François Berléand, François Négret, Peter Fitz, Pascal Rivet     Pascal Rivet , Benoît Henriet, Richard Leboeuf, Xavier Legrand, Arnaud Henriet, Jean-Sébastien Chauvin, Luc Etienne, Daniel Edinger, Marcel Bellot, Ami Flammer, Irène Jacob.

Hiskuntza:
J.B. frantsesez, alemanaz, ingelesez eta grek, gaztelerazko azpitituluekin.
Iraupena: 104 min.

Prezioa: 3€ (2€ 10 sarrerako abonuarekin).

Volver
Abono Salmenta Ziklo honetako programazio gehiago

Azaroaren 6a, asteazkena, 20:00etan.
El viaje a la luna / El viaje extraordinario

Azaroaren 13a, asteazkena, 20:00etan.
El fantasma de la ópera (The Phantom of the Opera)

Azaroaren 20a, asteazkena, 20:00etan.
Documentales imprescindibles

Azaroaren 27a, asteazkena, 20:00etan.
El testamento del Dr. Mabuse (Das testament der Dr. Mabuse)

Abenduaren 4a, asteazkena, 20:00etan.
La fiera de mi niña (Bringing Up Baby)

Abenduaren 11, asteazkena, 19:30etan.
Los niños del paraíso (Les enfants du paradis)

Abenduaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Ladrón de bicicletas (Ladri di biciclette)

Urtarrilaren 8a, asteazkena, 20:00etan.
Vida en sombras

Urtarrilaren 22a, asteazkena, 20:00etan.
El río (The River)

Urtarrilaren 29a, asteazkena, 19:30etan.
Los siete samuráis (Shichinin no Samurai)

Otsailaren 12a, asteazkena, 19:30etan.
Lawrence de Arabia (Lawrence of Arabia)

Otsailaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La semilla del diablo (Rosemary’s Baby)

Martxoaren 5a, asteazkena, 20:00etan.
Easy Rider. Buscando mi destino (Easy Rider)

Martxoaren 12a, asteazkena, 20:00etan.
Fraude (F. for Fake)

Martxoaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La última película (The Last Picture Show)

Apirilaren 2a, asteazkena, 20:00etan.
Taxi Driver

Apirilaren 9a, asteazkena, 19:30etan.
El submarino (Das Boot)

Apirilaren 23a, asteazkena, 20:00etan.
Don Quijote (Don Chisciotte)

Apirilaren 30a, asteazkena, 20:00etan.
El cielo sobre Berlín (Der Himmel über Berlin)

Maiatzaren 7a, asteazkena, 20:00etan.
Atrapado en el tiempo

Maiatzaren 14a, asteazkena, 19:30etan.
Underground

Maiatzaren 21a, asteazkena, 20:00etan.
El odio

Maiatzaren 28a, asteazkena, 19:30etan.
Les films rêvés

Ekainaren 4a, asteazkena, 20.00
Memento

Ekainaren 11, asteazkena, 19.30
Érase una vez en Anatolia

Ekainaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Searchin For Sugar Man

Ekainaren 25a, asteazkena, 20.00 h.
La gran belleza