Programazioa
Hurrengo ekitaldiak Proiekzio aretoa Dokumentuak Historikoa

La última película (The Last Picture Show)

Martxoaren 26a, asteazkena, 20:00etan.

Texaseko herri txiki batean, 50eko hamarkadan, gazte-talde bat nerabezarotik helduarora igarotzeko bidea egiten ari da, gizarte errepresiogile eta aldabera batean. Hondoan gaztaroaren gainbehera irudikatzen duten bi gertakari daude: Koreako gerra eta tokiko zinema korrokoilaren desagertzea.
 

Obra hau, kritikarien iritziz, zintzoa, errealista eta sutsua da, eta Bogdanovichek zuzendari gisa lortu zuen lehen arrakasta izan zen, Ben Johnsonek eta Cloris Leachmenek hainbat sari irabazi baitzituzten aktore nagusi eta bigarren mailako aktore gisa: Oscarra, Urrezko Globoa eta BAFTA, esate batera.<span style="font-size:10.0pt;Times New Roman" ;"="">  

A.E.B, 1971
 
Zuzendaritza: Peter Bogdanovich.
Gidoia: Peter Bogdanovich, Larry McMurtry.
Ekoizpena: Stephen J. Friedman.
Musika: Phil Harris, Johnny Standley, Hank Thompson.
Argazkia: Robert Surtees (B/N).
Antzezleak: Jeff Bridges, Ben Johnson, Cloris Leachman, Timothy Bottoms, Cybill Shepherd, Ellen Burstyn, Randy Quaid, Sharon Taggart, John Hillerman.
 
Hizkuntza: J.B. ingelesez gaztelerazko azpitituluekin.
Iraupena: 118 min.

Prezioa: 3€ (2€ 10 sarrerako abonuarekin)

Volver
Abono Salmenta Ziklo honetako programazio gehiago

Azaroaren 6a, asteazkena, 20:00etan.
El viaje a la luna / El viaje extraordinario

Azaroaren 13a, asteazkena, 20:00etan.
El fantasma de la ópera (The Phantom of the Opera)

Azaroaren 20a, asteazkena, 20:00etan.
Documentales imprescindibles

Azaroaren 27a, asteazkena, 20:00etan.
El testamento del Dr. Mabuse (Das testament der Dr. Mabuse)

Abenduaren 4a, asteazkena, 20:00etan.
La fiera de mi niña (Bringing Up Baby)

Abenduaren 11, asteazkena, 19:30etan.
Los niños del paraíso (Les enfants du paradis)

Abenduaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Ladrón de bicicletas (Ladri di biciclette)

Urtarrilaren 8a, asteazkena, 20:00etan.
Vida en sombras

Urtarrilaren 22a, asteazkena, 20:00etan.
El río (The River)

Urtarrilaren 29a, asteazkena, 19:30etan.
Los siete samuráis (Shichinin no Samurai)

Otsailaren 12a, asteazkena, 19:30etan.
Lawrence de Arabia (Lawrence of Arabia)

Otsailaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La semilla del diablo (Rosemary’s Baby)

Martxoaren 5a, asteazkena, 20:00etan.
Easy Rider. Buscando mi destino (Easy Rider)

Martxoaren 12a, asteazkena, 20:00etan.
Fraude (F. for Fake)

Apirilaren 2a, asteazkena, 20:00etan.
Taxi Driver

Apirilaren 9a, asteazkena, 19:30etan.
El submarino (Das Boot)

Apirilaren 16a, asteazkena, 20:00etan.
Adiós muchachos

Apirilaren 23a, asteazkena, 20:00etan.
Don Quijote (Don Chisciotte)

Apirilaren 30a, asteazkena, 20:00etan.
El cielo sobre Berlín (Der Himmel über Berlin)

Maiatzaren 7a, asteazkena, 20:00etan.
Atrapado en el tiempo

Maiatzaren 14a, asteazkena, 19:30etan.
Underground

Maiatzaren 21a, asteazkena, 20:00etan.
El odio

Maiatzaren 28a, asteazkena, 19:30etan.
Les films rêvés

Ekainaren 4a, asteazkena, 20.00
Memento

Ekainaren 11, asteazkena, 19.30
Érase una vez en Anatolia

Ekainaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Searchin For Sugar Man

Ekainaren 25a, asteazkena, 20.00 h.
La gran belleza