Programazioa
Hurrengo ekitaldiak Proiekzio aretoa Dokumentuak Historikoa

Los siete samuráis (Shichinin no Samurai)

Urtarrilaren 29a, asteazkena, 19:30etan.

XVI. mendeko Japonian, gaizkile-banda batek nekazari ahul batzuen herrixka behin eta berriz erasotu eta arpilatzen du. Herrixkako agurearen gomendioari jarraiki, herritar batzuk hirira jotzen dute babesa eman ahalko dieten samurai-talde bat kontratatzeko asmoz. Janaria eta lo egiteko lekua baino ez den arren beraien soldata, Kanbei izeneko samurai beterano bat laguntzeko prest agertzen da eta zenbait samurai elkartzea lortzen du herrixkara joan daitezen.
 
Filmak Veneziako Mostrako Zilarrezko Lehoia irabazi zuen eta Oscarretarako bi izendapen izan zituen. Horrek film japoniar ezagunenetako bat bihurtu zuen mendebaldean, eta ekialdeko ondorengo ekoizpenetan eragina izan zuen, Los siete magníficos western ezagunaren kasuan, esaterako.
Japonia, 1954
 
Zuzendaritza: Akira Kurosawa.
Gidoia: Akira Kurosawa, Shinobu Hashimoto, Hideo Oguni.
Ekoizpena: Toho.
Argazkia: Asakazu Nakai (B/N).
Musika: Fumio Hayasaka.
Antzezleak: Toshirô Mifune, Takashi Shimura, Yoshio Inaba, Seiji Miyaguchi, Minoru Chiaki, Daisuke Katô, Ko Kimura, Kamatari Fujiwara, Keiko Tsushima, Yoshio Tsuchiya, Kokuten Kôdô.
 
Hizkuntza: J.B. gaztelerazko azpitituluekin.
Iraupena: 205 min.

Prezioa: 3€ (2€ 10 sarrerako abonuarekin)

Volver
Abono Salmenta Ziklo honetako programazio gehiago

Azaroaren 6a, asteazkena, 20:00etan.
El viaje a la luna / El viaje extraordinario

Azaroaren 13a, asteazkena, 20:00etan.
El fantasma de la ópera (The Phantom of the Opera)

Azaroaren 20a, asteazkena, 20:00etan.
Documentales imprescindibles

Azaroaren 27a, asteazkena, 20:00etan.
El testamento del Dr. Mabuse (Das testament der Dr. Mabuse)

Abenduaren 4a, asteazkena, 20:00etan.
La fiera de mi niña (Bringing Up Baby)

Abenduaren 11, asteazkena, 19:30etan.
Los niños del paraíso (Les enfants du paradis)

Abenduaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Ladrón de bicicletas (Ladri di biciclette)

Urtarrilaren 8a, asteazkena, 20:00etan.
Vida en sombras

Urtarrilaren 22a, asteazkena, 20:00etan.
El río (The River)

Otsailaren 12a, asteazkena, 19:30etan.
Lawrence de Arabia (Lawrence of Arabia)

Otsailaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La semilla del diablo (Rosemary’s Baby)

Martxoaren 5a, asteazkena, 20:00etan.
Easy Rider. Buscando mi destino (Easy Rider)

Martxoaren 12a, asteazkena, 20:00etan.
Fraude (F. for Fake)

Martxoaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La última película (The Last Picture Show)

Apirilaren 2a, asteazkena, 20:00etan.
Taxi Driver

Apirilaren 9a, asteazkena, 19:30etan.
El submarino (Das Boot)

Apirilaren 16a, asteazkena, 20:00etan.
Adiós muchachos

Apirilaren 23a, asteazkena, 20:00etan.
Don Quijote (Don Chisciotte)

Apirilaren 30a, asteazkena, 20:00etan.
El cielo sobre Berlín (Der Himmel über Berlin)

Maiatzaren 7a, asteazkena, 20:00etan.
Atrapado en el tiempo

Maiatzaren 14a, asteazkena, 19:30etan.
Underground

Maiatzaren 21a, asteazkena, 20:00etan.
El odio

Maiatzaren 28a, asteazkena, 19:30etan.
Les films rêvés

Ekainaren 4a, asteazkena, 20.00
Memento

Ekainaren 11, asteazkena, 19.30
Érase una vez en Anatolia

Ekainaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Searchin For Sugar Man

Ekainaren 25a, asteazkena, 20.00 h.
La gran belleza