Programazioa
Hurrengo ekitaldiak Proiekzio aretoa Dokumentuak Historikoa

Ladrón de bicicletas (Ladri di biciclette)

Abenduaren 18a, asteazkena, 20:00etan.

Gerraondoko Erroman, langabe dagoen langile batek lan txiki bat lortzen du, kartelak itsastea alegia, baina baldintza bat jartzen diote: bizikleta eduki behar du. Neorrealismo italiarreko maisulana da eta, Umberto D. eta Miracolo a Milano filmekin batera, De Sica-ren trilogia osatzen du.

Filma Luigi Bartolini-ren 1945eko izen bereko eleberrian dago oinarritua, eta Empire aldizkari britainiarrak ingelesezkoak ez diren 100 pelikula onenen zerrendan sartu zuen 2012an, laugarren postuan, hain zuzen ere.

Italia, 1948

Zuzendaritza: Vittorio De Sica.
Gidoia: Cesare Zavattini, Vittorio De Sica, Suso Cecchi d'Amico.
Ekoizpena: P.D.S.
Musika: Alessandro Cicognini.
Argazkia: Carlo Montuori (B/N).
Antzezleak: Lamberto Maggiorani, Enzo Staiola, Lianella Carell, Gino Saltamerenda, Giulio Chiari, Vittorio Antonucci.

Hizkuntza: J.B. gazteleraz.
Iraupena: 88 min.

Prezioa: 3€ (2€ 10 sarrerako abonuarekin)

Volver
Abono Salmenta Ziklo honetako programazio gehiago

Azaroaren 6a, asteazkena, 20:00etan.
El viaje a la luna / El viaje extraordinario

Azaroaren 13a, asteazkena, 20:00etan.
El fantasma de la ópera (The Phantom of the Opera)

Azaroaren 20a, asteazkena, 20:00etan.
Documentales imprescindibles

Azaroaren 27a, asteazkena, 20:00etan.
El testamento del Dr. Mabuse (Das testament der Dr. Mabuse)

Abenduaren 4a, asteazkena, 20:00etan.
La fiera de mi niña (Bringing Up Baby)

Abenduaren 11, asteazkena, 19:30etan.
Los niños del paraíso (Les enfants du paradis)

Urtarrilaren 8a, asteazkena, 20:00etan.
Vida en sombras

Urtarrilaren 22a, asteazkena, 20:00etan.
El río (The River)

Urtarrilaren 29a, asteazkena, 19:30etan.
Los siete samuráis (Shichinin no Samurai)

Otsailaren 12a, asteazkena, 19:30etan.
Lawrence de Arabia (Lawrence of Arabia)

Otsailaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La semilla del diablo (Rosemary’s Baby)

Martxoaren 5a, asteazkena, 20:00etan.
Easy Rider. Buscando mi destino (Easy Rider)

Martxoaren 12a, asteazkena, 20:00etan.
Fraude (F. for Fake)

Martxoaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La última película (The Last Picture Show)

Apirilaren 2a, asteazkena, 20:00etan.
Taxi Driver

Apirilaren 9a, asteazkena, 19:30etan.
El submarino (Das Boot)

Apirilaren 16a, asteazkena, 20:00etan.
Adiós muchachos

Apirilaren 23a, asteazkena, 20:00etan.
Don Quijote (Don Chisciotte)

Apirilaren 30a, asteazkena, 20:00etan.
El cielo sobre Berlín (Der Himmel über Berlin)

Maiatzaren 7a, asteazkena, 20:00etan.
Atrapado en el tiempo

Maiatzaren 14a, asteazkena, 19:30etan.
Underground

Maiatzaren 21a, asteazkena, 20:00etan.
El odio

Maiatzaren 28a, asteazkena, 19:30etan.
Les films rêvés

Ekainaren 4a, asteazkena, 20.00
Memento

Ekainaren 11, asteazkena, 19.30
Érase una vez en Anatolia

Ekainaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Searchin For Sugar Man

Ekainaren 25a, asteazkena, 20.00 h.
La gran belleza