Programazioa
Hurrengo ekitaldiak Proiekzio aretoa Dokumentuak Historikoa

La fiera de mi niña (Bringing Up Baby)

Abenduaren 4a, asteazkena, 20:00etan.

David Huxley (Cary Grant) paleontologo lotsati eta despistatu bat da. Brontosaurio baten eskeletoa berregiten ari da eta hezur bat bakarrik falta zaio: saihetsarteko klabikula bat. Laster, gainera, bere idazkari gatzgabearekin ezkonduko da. Neskazahar milioidun baten abokatuarekin, alegia lan egiten duen museoko mezenas izan daitekeen batekin, golfean ari dela, Huxley-k Susan Vance (Katharine Hepburn) ezagutzen du. Susan emakume gazte eta apetatsua da, eta Huxley manipulatuko du, eskuartean dauzkan bi proiektuetako bat ere aurrera eraman ez dezan.

La fiera de mi niña filmarekin oso diru gutxi bildu zuten eta, ondorioz, Howard Hawks-i ez zioten utzi egitera zihoan hurrengo pelikula zuzentzen. Urteen poderioz, ordea, komedia klasiko bihurtu da eta zinemaren historiako pelikula onenetako bat da.

Amerikako Estato Batuak, 1938

Zuzendaritza: Howard Hawks.
Gidoia: Dudley Nichols, Hagar Wilde.
Ekoizpena: RKO Radio Pictures.
Musika: Roy Webb.
Argazkia: Russell Metty (B/N).
Antzezleak: Katharine Hepburn, Cary Grant, Charles Ruggles, May Robson, Walter Catlett, Barry Fitzgerald, Fritz Feld, Leona Roberts.

Hizkuntza: J.B. gazteleraz.
Iraupena: 102 min.

Prezioa: 3€ (2€ 10 sarrerako abonuarekin)

Volver
Abono Salmenta Ziklo honetako programazio gehiago

Azaroaren 6a, asteazkena, 20:00etan.
El viaje a la luna / El viaje extraordinario

Azaroaren 13a, asteazkena, 20:00etan.
El fantasma de la ópera (The Phantom of the Opera)

Azaroaren 20a, asteazkena, 20:00etan.
Documentales imprescindibles

Azaroaren 27a, asteazkena, 20:00etan.
El testamento del Dr. Mabuse (Das testament der Dr. Mabuse)

Abenduaren 11, asteazkena, 19:30etan.
Los niños del paraíso (Les enfants du paradis)

Abenduaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Ladrón de bicicletas (Ladri di biciclette)

Urtarrilaren 8a, asteazkena, 20:00etan.
Vida en sombras

Urtarrilaren 22a, asteazkena, 20:00etan.
El río (The River)

Urtarrilaren 29a, asteazkena, 19:30etan.
Los siete samuráis (Shichinin no Samurai)

Otsailaren 12a, asteazkena, 19:30etan.
Lawrence de Arabia (Lawrence of Arabia)

Otsailaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La semilla del diablo (Rosemary’s Baby)

Martxoaren 5a, asteazkena, 20:00etan.
Easy Rider. Buscando mi destino (Easy Rider)

Martxoaren 12a, asteazkena, 20:00etan.
Fraude (F. for Fake)

Martxoaren 26a, asteazkena, 20:00etan.
La última película (The Last Picture Show)

Apirilaren 2a, asteazkena, 20:00etan.
Taxi Driver

Apirilaren 9a, asteazkena, 19:30etan.
El submarino (Das Boot)

Apirilaren 16a, asteazkena, 20:00etan.
Adiós muchachos

Apirilaren 23a, asteazkena, 20:00etan.
Don Quijote (Don Chisciotte)

Apirilaren 30a, asteazkena, 20:00etan.
El cielo sobre Berlín (Der Himmel über Berlin)

Maiatzaren 7a, asteazkena, 20:00etan.
Atrapado en el tiempo

Maiatzaren 14a, asteazkena, 19:30etan.
Underground

Maiatzaren 21a, asteazkena, 20:00etan.
El odio

Maiatzaren 28a, asteazkena, 19:30etan.
Les films rêvés

Ekainaren 4a, asteazkena, 20.00
Memento

Ekainaren 11, asteazkena, 19.30
Érase una vez en Anatolia

Ekainaren 18a, asteazkena, 20:00etan.
Searchin For Sugar Man

Ekainaren 25a, asteazkena, 20.00 h.
La gran belleza