Programazioa
Hurrengo ekitaldiak Proiekzio aretoa Dokumentuak Historikoa

Y la nave va (E la nave va)

Martxoaren 9a, ostirala, 20:00etan.

        Lehen Mundu Gerraren hasieran, itsasontzi batek Mediterraneotik daramatza operako diva Edmea Tetuaren errautsak jaio zen uhartera. Azkeneko bidaia honetan hainbat eta hainbat jarraitzaile, goi mailako izen handiko jendea, printzeak eta orkestra zuzendariak, tenoreak eta sopranoak, hildakoa miretsi eta gorrotatzen zuen jendea, aurka zituenak... izango ditu lagun. Felliniren amets honetan ontziko tripulanteekin nahasten diren pertsonaia bitxiak guztiak.
Italia1983
 
Zuzendaritza: Federico Fellini.
Ekoizpena: Franco Cristaldi, Aldo Nemni, RAI, Vides Produzione, Gaumont, S.I.M.
Gidoia: Federico Fellini, Tonino Guerra.
Argazkia: Giuseppe Rotunno (C).
Musika: Gianfranco Plenizio.
Muntaketa: Ruggero Mastroianni.
Antzezleak:Freddie Jones, Barbara Jefford, Victor Poletti, Peter Cellier, Norma West.
 
Iraupena: 125 min.
Hizkuntza: Jatorrizko bertsioa, gaztelerazko azpitituluekin.
Sarrera: 3 €.
10 Emanaldirako abonoa (Nafarroako Zinematekaren beste zikloetarako ere balioko du) : 20 €.

Proiekzio honetarako sarrerak lehiatilan bakarrik saltzen dira.

Volver
Abono Salmenta Ziklo honetako programazio gehiago

Urriaren 14a, ostirala, 20:00etan.
Luces de variedades (Luci del varietà)

Urriaren 21a, ostirala, 20:00etan.
El jeque blanco (Lo sceicco Bianco)

Urriaren 28a, ostirala, 20:00etan.
Los inútiles (I vitelloni)

Azaroaren 4a, ostirala, 20:00etan.
La strada (La Strada)

Azaroaren 11, ostirala, 20:00etan.
Las noches de Cabiria (Le notti di Cabiria)

Azaroaren 18a, ostirala, 20:00etan.
La dolce vita (La dolce vita)

Azaroaren 25a, ostirala, 20:00etan.
Toby Dammit

Abenduaren 2a, ostirala, 20:00etan.
Ocho y medio (Otto e mezzo)

Abenduaren 16a, ostirala, 20:00etan.
Giulietta de los espíritus (Giulietta degli spiriti)

Abenduaren 23a, ostirala, 20:00etan.
Satyricón (Satyricon)

Urtarrilaren 13a, ostirala, 20:00etan.
Los clowns (I Clowns)

Urtarrilaren 20a, ostirala, 20:00etan.
Roma (Roma)

Urtarrilaren 27a, ostirala, 20:00etan.
Almas sin conciencia (Il bidone)

Otsailaren 3a, ostirala, 20:00etan.
Amarcord

Otsailaren 10a, ostirala, 20:00etan.
Casanova (Il Casanova di Federico Fellini)

Otsailaren 17a, ostirala, 20:00etan.
Ensayo de orquesta (Prova d’orchestra)

Martxoaren 2a, ostirala, 20:00etan.
La ciudad de las mujeres (La città delle donne)

Martxoaren 16a, ostirala, 20:00etan.
Ginger y Fred (Ginger e Fred)

Martxoaren 23a, ostirala, 20:00etan.
Entrevista (Intervista)

Martxoaren 30a, ostirala, 20:00etan.
La voz de la luna (La voce della Luna)