Programazioa
Hurrengo ekitaldiak Proiekzio aretoa Dokumentuak Historikoa

Casanova (Il Casanova di Federico Fellini)

Otsailaren 10a, ostirala, 20:00etan.

      Giacomo Casanova zahartuta eta bakarrik dago, eta liburuzain lanean ari da Bohemian, Dux gazteluan. Bertan, gogora ekartzen du abenturez eta amodioz betetako bere bizitza, aspaldian izan zuen gaztaroa, Europa osoan zehar bidaian ibili izan zenekoa, beretzat zerbait izan ziren emakumeak, eta ezer izan ez zirenak ere. XVIII. mendeko maitale famatuena izandako Casanova veneziarraren oroitzapenen moldaketa zeharo askea, gainkargatua eta barrokoa, irreala eta haluzinatua.
 
Pelikulak jantzi onenen Oscarra irabazi zuen 1976an.
Italia1976
 
Zuzendaritza: Federico Fellini.
Ekoizpena: Produzioni Europee Associati
Argazkia: Giuseppe Rotunno (C).
Musika: Nino Rota.
Gidoia: Bernardino Zapponi.
Antzezleak: Donald Sutherland, Tina Aumont, Cicely Brown, Carme Scarpita.
 
Iraupena: 140 min.
Hizkuntza: jatorrizko bertsioa, gaztelerazko azpitituluekin.
Sarrera: 3 €.
10 Emanaldirako abonoa (Nafarroako Zinematekaren beste zikloetarako ere balioko du) : 20 €.

Proiekzio honetarako sarrerak lehiatilan bakarrik saltzen dira.

Volver
Abono Salmenta Ziklo honetako programazio gehiago

Urriaren 14a, ostirala, 20:00etan.
Luces de variedades (Luci del varietà)

Urriaren 21a, ostirala, 20:00etan.
El jeque blanco (Lo sceicco Bianco)

Urriaren 28a, ostirala, 20:00etan.
Los inútiles (I vitelloni)

Azaroaren 4a, ostirala, 20:00etan.
La strada (La Strada)

Azaroaren 11, ostirala, 20:00etan.
Las noches de Cabiria (Le notti di Cabiria)

Azaroaren 18a, ostirala, 20:00etan.
La dolce vita (La dolce vita)

Azaroaren 25a, ostirala, 20:00etan.
Toby Dammit

Abenduaren 2a, ostirala, 20:00etan.
Ocho y medio (Otto e mezzo)

Abenduaren 16a, ostirala, 20:00etan.
Giulietta de los espíritus (Giulietta degli spiriti)

Abenduaren 23a, ostirala, 20:00etan.
Satyricón (Satyricon)

Urtarrilaren 13a, ostirala, 20:00etan.
Los clowns (I Clowns)

Urtarrilaren 20a, ostirala, 20:00etan.
Roma (Roma)

Urtarrilaren 27a, ostirala, 20:00etan.
Almas sin conciencia (Il bidone)

Otsailaren 3a, ostirala, 20:00etan.
Amarcord

Otsailaren 17a, ostirala, 20:00etan.
Ensayo de orquesta (Prova d’orchestra)

Martxoaren 2a, ostirala, 20:00etan.
La ciudad de las mujeres (La città delle donne)

Martxoaren 9a, ostirala, 20:00etan.
Y la nave va (E la nave va)

Martxoaren 16a, ostirala, 20:00etan.
Ginger y Fred (Ginger e Fred)

Martxoaren 23a, ostirala, 20:00etan.
Entrevista (Intervista)

Martxoaren 30a, ostirala, 20:00etan.
La voz de la luna (La voce della Luna)